Konkurs pełen świątecznych słówek

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, czyż to nie idealna okazja, aby poćwiczyć Twój niemiecki? Ucząc się bożonarodzeniowych słówek codziennie będziesz w świątecznym nastroju!  

Czekają wspaniałe nagrody!
Kurs MultiWords Język Niemiecki dla 3 osób z dostępem do platformy na okres jednego miesięca.

Jako dodatkowa nagroda, istnieje możliwość publikacji zwycięskich opowiadań na stronie multikurs.pl w dziale multidodatki. Zostaną one opublikowane po wyrażeniu zgody autora.
_________________________________________________________
Zapytacie, a co to takiego Multikurs.pl? 
Po wielu latach pracy z multimediami niełatwo mnie namówić na kupno interaktywnych kursów. Sama tworzyłam takie kursy w jednym z najlepszych wydawnictw interaktywnych, wiem jak to wygląda od podszewki. Kiedy zgłosił się do mnie serwis Multikurs.pl z prośbą o ocenę ich narzędzia do nauki języków obcych zaczęłam zacierać ręce. Zaczęłam test od najprostrzych i najważniejszych spraw. Czy to, co widzę jest: a. ładne = czytelne + intuicyjne w obsłudze b. ciekawe = wciągające/ uzależniające c. mocne merytoryczne Ja lubię mieć pięknie w aplikacji - niech będzie prosto, czysto, wręcz minimalistycznie. Uroda w tym przypadku oznacza jasność układu treści, intuicyjność - od razu wiem, o co chodzi, gdzie kliknąć i co dalej robić - nie gubię się w aplikacji. Grafika nie przeszkadza lecz subtelnie dopełnia/uwypukla treści w myśl hasła - jak to ktoś ujął - "nie zasłaniaj":). Ciekawe podane treści są urozmaicone tak, że pragnę do nich wracać, myślę o nich, wciągają mnie i motywują do dalszej pracy. To szczególnie trudne do uzyskania w aplikacjach, które muszą napędzać do dalszej nauki. Monotonia i nuda zabija. Ale nawet jeśli aplikacja spełnia punkt a i b, to słaby kontent się nie obroni. Chociażby nie wiem jak była śliczna i z fajerwerkami, gdy zawiera błędy i treści są słabej jakości ... sami wiecie. Jak poradził sobie Multikurs.pl? Wybrałam kurs MultiWords do nauki słówek. Aplikacja jest prosta i intuicyjna, co sprawiło, że zachciało mi się z nią pracować. A zatem plus za przyjazność użytkownikom. 
Słówka są pogrupowane w zestawy tematyczne, co ja osobiście uwielbiam. Jak mam uczuć się o gotowaniu, to chcę się dowiedzieć od razu jak jest mieszać, smażyć, piec, itp. Wtedy pomyślałam, że przydały się słówka użyte w kontekście, wówczas lepiej zadziałają na nasze zmysły, wręcz "odczujemy" to słówko, a tym samym lepiej je zapamiętamy. Kliknęłam w słówko i okazało się, że takie zdania nie tylko są dostępne w formie pisemnej, ale - podobnie jak samo słówko - są nagrania profesjonalnych lektorów

Do pełni szczęścia brakowałoby pewnie obrazków, szczególnie dla wzrokowców, ale z drugiej strony w pewnym momecie nasz umysł sam zaczyna tworzyć lub przywoływać obrazy.

Pomocna jest także opcja inteligentenego ustalania materiału do powtórek, która wpływa na utrwalenie materiału. Kiedy aplikacja wydała mi się nudna graficznie, odkryłam opcję zmiany tła w ustawieniach. Po wybraniu pięknego widoku od razu lepiej zaczęło mi się pracować. 

Ćwiczenia są ciekawe, urozmaicone i trenują wiele kompetencji językowych. Ja skupiłam się na dwóch językach, ale Multikurs.pl oferuje ich aż 11, z czego 4 to bestsellerowy Profesor Henry. Ponoć dzięki pracy z MultiWords mogę nauczyć się 16 tysięcy słówek, ja w ciągu 15 minut nauczyłam się 55 z 454 w sekcji jedzenie:). A gdyby tak codziennie poświęcić te 15 minut na słówka? To przecież wpisuje się w to, co na tym blogu usilnie powtarzam od wielu, wielu miesięcy:).
_________________________________________________________

Ale wracamy do konkursu:)

Co masz zrobić?
Napisz krótką świąteczną opowieść (3 do 5 zdań) w języku polskim zaczynając od słów “W moje wymarzone święta …..” wplatając niemieckie słówka o tematyce bożonarodzeniowej. Użyj minimum 10 niemieckich słówek.
Dzięki temu każdy z Was, także Ci nie znający języka na tyle, aby samemu układać zdania mogą włączyć się do zabawy. Liczy się ciekawa historia! Nie żałujcie swojej wyobraźni! 
Swoją historię zamieść w komentarzu pod tym wpisem.
Macie czas do niedzieli 21 grudnia, godz. 23:59.

Nie znasz świątecznych słówek po niemiecku?
Nie martw się. Od 13 do 20 grudnia 2014 r. na Facebooku na profilu bloga https://www.facebook.com/Niemieckidlapoczatkujacych będę publikować świąteczne słówka i sformułowania. W tych dniach już o 7:30 rano znajdziesz na Facebooku porcję 7 niemieckich słówek. I tak przez 8 dni.

Przykładowa historyjka? Proszę:)
W moje wymarzone das Weihnachten nie stoję w gigantycznej kolejce do kasy kupując die Geschenke w ostatniej chwili. Lepię die Teigtaschen w kuchni z moją mamą, a dzieci w salonie ozdabiają der Tannenbaum, mają der Weihnachtsschmuck i wieszają die Weihnachtskugeln. W radio lecą die Weihnachtslieder, a w piekarniku piecze się der Lebkuchen. Czuć die Weihnachtsstimmung. Czy der Weihnachtsmann przybędzie na czas?Regulamin konkursu
 1. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest autor bloga Niemiecki dla początkujących Niemiecki dla początkujących.
 2. Sponsorem nagród w konkursie, 3 kursów MultiWords Język Niemiecki na okres 1 miesiąca jest portal Multikurs.pl.
 3. W konkursie może wziąć udział każdy czytelnik bloga, który polubił jego profil na Facebooku https://www.facebook.com/Niemieckidlapoczatkujacych.
 4. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest polubienie strony Multikurs.pl na Facebooku: https://www.facebook.com/Multikurspl.
 5. Konkursowy opis należy zamieszczać w komentarzu pod tym wpisem na blogu Niemiecki dla początkujących.
 6. O wyborze zwycięzców zadecyduje autor bloga, który według własnego uznania wybierze 3 najciekawsze wypowiedzi.
 7. Konkurs rozpoczyna się w sobotę 13 grudnia i kończy w niedzielę 21 grudnia 2014 r. o godz. 23:59.
 8. Ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek 22 grudnia 2014 r. na blogu Niemiecki dla początkujących.
 9. Nagrody zostaną przekazane przez portal Multikurs.pl w formie dostępu do kursu nie później niż 2 dni po zakończeniu projektu.
 10. Ewentualne pytania proszę zamieszczać w komentarzach tego posta.

To jak, wchodzisz w to?

Czekam na Twoją opowieść z ogromną niecierpliwością najpóźniej do 21 grudnia do 23:59:).

Ściskam,
Magda

2 komentarze :

 1. W moje wymarzone swieta (a znam już troszkę siebie),
  wszyscy, ganze Familie czeka na erste Stern na niebie.
  Tak jak stary Brauch każe, wśród wielu Weihnachtsgrüße
  wir wünschen sobie spełnienia marzeń i essen smaczne Lebkuchen.
  Wśród kochających się ludzi sam Christkind wyciąga do nas rękę,
  a Weihnachtsmann daruje wszystkim przepiękne Geschenke.
  Gdy to wszystko rozpakuje i już wszystkim się naciesze,
  razem z całą rodziną zur Weihnachtsmesse szybko spiesze.
  Dzięki małym radościom ten festliche Stimmung buduję,
  dzięki czemu w całym domu Nestwärme się czuje!

  invicta :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W moje wymarzone święta mochte ich durch die ganze Zeit in frohlicher Stimmung sein, denn oft fuhle ich mich traurig und darum bin ich manchmal unnett fur andere Menschen. ich werde nicht beleidigt, wenn ich nicht in diesem Jahr viele Geschenke bekomme, weil ich schon gross bin und jetzt brauch ich sie gar nicht, wie fruher, wann ich noch einem Kind war. Ich hoffe, dass diese Weinachten lustig werden. Damian Rutkowski

  OdpowiedzUsuń

Niemiecki dla początkujących © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka