O mnie

Witam na blogu Niemiecki dla początkujących! Cieszę się, że tu jesteś i mam nadzieję, że będziesz wpadać z wizytą jak najczęściej. 


Nazywam się Magda Ciach-Baklarz. Jestem Poznanianką i Gdańszczanką obecnie mieszkającą w Hamburgu. Z wykształcenia jestem oceanografem, ale zawodowo przez 12 lat byłam związana z produkcją interaktywnego oprogramowania edukacyjnego. 

Jako kierownik projektu i team leader wraz z interdyscyplinarnym zespołem specjalistów tworzyliśmy wspaniałe produkty multimedialne, z których jestem dumna.  

Jednak moja nowa rzeczywistość, w której znalazłam się w dniu przeprowadzki do Hamburga w maju 2012 zapoczątkowała szereg zmian. W marcu 2013 roku porzuciłam pęd życia korporacyjnego, skupiłam się na samorozwoju.


Uczę się intensywnie języka niemieckiego, od którego uciekałam całe życie:). Ale okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Chciałam się tym z kimś podzielić. Na początku utworzyłam fanpage na Facebooku, ale brakowało mi możliwości uporządkowania zamieszczanych tam informacji. Długo się wahałam, czy pisać bloga, bo to spore zobowiązanie, wymaga czasu i nakładu pracy, a pisałam już dwa inne. Ale nie było innej rady, w końcu musiał powstać Niemiecki dla początkujących:).

Moje inne projekty blogowe

Italia poza szlakiem to blog całkowicie poświęcony Włochom. Jeżdżę tam od dawna i w końcu przyszedł czas na spisywanie swoich wrażeń. Piszę o stylu życia we Włoszech, o podróżach, winie, kawie, uczymy się także wspólnie włoskiego. Do tego celu powołałam do życia projekt Włoski 365. Jeśli masz ochotę na odrobinę włoskiego slońca zapraszam Cię serdecznie!

I love coastal living to odzwierciedlenie mojej tęsknoty za morzem. Chciałabym mieć dom z widokiem na morze, więc czemu już nie zbierać inspiracji? Jeśli interesują Cię niezwykłe plaże, podmorska fauna, czy design w stylu nantucked - zapraszam. 

Magda

2 komentarze :

Niemiecki dla początkujących © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka